Romul.pl

Biuro Podróży Poznań

 

Lubisz mój blog? Podobał Ci się ten wpis?
Odsłuchaj więc proszę i dodaj do playlisty tę muzykę:

Muchos_Cojones_-_Olśnienie.png

Komu służy all inclusive

Egipt 186l

 

- Vadim bardzo Cie lubię chłopie - przedstawiciel narodu polskiego powiedział do przedstawiciela narodu rosyjskiego, poznanego poprzedniego wieczoru. Wypili razem morze alkoholu z barku hotelowego. Rozmawiali pół nocy. Spędzili ze sobą przyjemny czas bez wchodzenia na tematy niebezpieczne, które mogą poróżnić nasze narody. Spotkali się dziś znowu i znowu widać było, że wczorajsza sympatia nie minęła. Jednak w pewnym momencie Polak uświadomił sobie co oznacza w języku rosyjskim - lubić - i od razu wpadł w panikę.

- Ale Vadim, ja Cię nie kocham - wystraszony powiedział szybko i dość stanowczo, żeby nie być posądzonym o szczególne upodobania w stosunku do mężczyzn, starał się wybrnąć z tej sytuacji, ale nijak nie mógł sobie przypomnieć jak po rosyjsku powiedzieć komuś, że się go lubi. Po angielsku nie było sensu - bo Vadim nie władał tym językiem i wolał, żeby do niego mówić po polsku, bo tu chociaż coś mógł zrozumieć. Sytuacja się skomplikowała i tak do końca nie było wiadomo, czy Rosjanin w końcu zrozumiał o co chodzi, ale już dalej nie było sensu brnąć w ta stronę :)

Vadim w końcu się poddał i już nie próbował zrozumieć o co chodzi, odpowiadał tylko czasem z uśmiechem:

- Haraszo, haraszo.

Egipt 181l
Łóżko plażowe z baldachimem dla chętnych :)

Egipt 072li
Śniadanie na tarasie z widokiem na basen i morze

Rosjan spotkać można mnóstwo w całym Egipcie. I o ile to naród skory do zabawy, dość głośny i otwarty na nowe znajomości, o tyle rzadko można z nimi pogadać w innym języku niż ich własny. Mimo tego bawić się można z nimi do upadłego :) Wiele z Rosjanek to piękne kobiety, zatem nie tylko Polacy garną się do kontaktów z nimi. Obserwowałam któregoś wieczoru grupę młodych, ślicznych Rosjanek, które wzbudzały zainteresowanie wielu mężczyzn w różnym wieku. Grupa bawiła się świetnie, śpiewom i tańcom nie było końca mimo, że każdy posługiwał się innym językiem. To był doskonały dowód na to, że żeby się porozumieć można nie znać języka, za to wystarczy być odważnym i nie przejmować się brakami językowymi, a w razie potrzeby tylko w dużej ilości używać rąk przy mówieniu :)

Spotkaliśmy też grupę Węgrów, którzy wyemigrowali ze swojego kraju i od paru lat mieszkają w Wielkiej Brytanii. Opowiadali nam o swoim życiu w ojczyźnie i o teraźniejszym życiu na emigracji. Tu na szczęście można było się z łatwością porozumieć po angielsku. I tylko czasem kiedy między sobą rozmawiali w ojczystym języku wzbudzali nasze zainteresowanie i osłupienie, bo nijak zrozumieć się ich nie da. A język węgierski podobny do żadnego innego nie jest :) Za to szybko można było się domyślić, że 'ege szege dre" - to po prostu 'na zdrowie' :) Jednak kiedy próbowaliśmy im wytłumaczyć, że my mamy powiedzenie "Polak, Węgier dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki" - zupełnie nie znali tego i przy tłumaczeniu na angielski, nie kojarzyli aby w ich kraju takie powiedzenie funkcjonowało.

Egipt 144ll
Wyglądam na zadowoloną z leniwych egipskich wakacji :)


Egipt - wszystko w cenie. Sama formuła 'all inclusive' budzi sprzeczne uczucia u wielu turystów :)

I musicie mi wierzyć - all inclusive - wszystko w cenie - nie oznacza wszystko za darmo w całym Egipcie :)

Formuła ta ma wielkie plusy, ma też dużo minusów.

Dla Polaków - ułatwienie i oszczędność. No i jakby takie dawne wczasy nad morzem z pełnym wyżywieniem :)

Tyle, że morze się zmieniło (nie może dziwić fakt - że Polacy lubią, kiedy morze jest ciepłe, a kelner donosi drinki pod sam nos), a luksusowy hotel zastąpił Ośrodek wypoczynkowy - Funduszu Wczasów Pracowniczych.

Reszta prawie ta sama :)

Minusem dla Polaków (mieszkańców Poznania i Krakowa w szczególności) jest to, że jak już się wykosztowałem na wakacje, to szkoda nie korzystać. Zatem należy używać maksymalnie wszystkiego co jest oferowane, bo przecież zapłaciłem :)

Dlatego i dużo się na takich wakacjach pije i dużo je. Panie, które przed wakacjami były na drakońskiej diecie - tu zupełnie o niej zapominają i po dwóch tygodniach okazuje się, że paromiesięczne wyrzeczenia poszły w zapomnienie przez jedyne dwa tygodnie. A nowe bikini kupione specjalnie na te okazję, pod koniec wakacji zaczyna lekko uwierać tu i tam. Takie są jednak konsekwencje leniwych wakacji w hotelu w Egipcie :) Panowie za to często nie do końca są świadomi różnych atrakcji w okolicy hotelu, bo zachowują się jakby wykupili miejscówkę przy jednym z licznych barów. I z obawy przed utratą zajętego miejsca, spędzają tam większość czasu. Czasem tylko oddalając się na posiłek do jednej z hotelowych restauracji.

Hotele często luksusowe i oferujące mnóstwo usług. Przestronne, dobrze wyposażone. Z dużą ilością basenów i atrakcji wodnych. W hotelu można spędzić cały czas wakacji i się nie nudzić wcale. Lubić jednak trzeba wszelkiego rodzaju gry i zabawy w grupie. Jeżeli ktoś lubi spokój i ciszę, pobyt w egipskim hotelu nie do końca spełnia to kryterium. Choć dla chcącego istnieje możliwość znalezienia zacisznego miejsca dla siebie. Oczywiście można nie smażyć się na słońcu przy basenie, gdzie zawsze jest gwar, muzyka i dużo ludzi, ale można też wyjść na plaże i tu zaznać odrobiny spokoju do czasu, aż jakiś właściciel wielbłąda nie będzie Cie usilnie namawiał na wspólne pamiątkowe foto za odpowiedni bakszysz. Z wyjściem na plaże poza teren plaży hotelowej wiąże się niebezpieczeństwo napaści sprzedawców różnych różności. Należy się z tym liczyć, ale wystarczy stanowczo odmówić i nie będą natrętni. Poza tym kiedy np obok hotelu znajduje się rafa - to obowiązkowo należy skorzystać z takiej okazji i nie zapominając o obuwiu ochronnym i masce do pływania, oddać się obserwacji tych niesamowitych wytworów natury. A widoki mogą przyprawić o zawrót głowy z zachwytu.

Egipt 187l
Wielbłąd rasy plażowej
Egipt 314li

Nawet jak ktoś nie chce zwiedzać tak niesamowitego kraju jakim jest Egipt z jego ewidentnymi atrakcjami jak piramidy, Luksor, czy rejs po Nilu albo zwiedzanie Doliny Królów. Niektórzy boją się o swoje bezpieczeństwo, dla takich osób dobrym wyjściem jest pozostanie w resorcie turystycznym. Leniwe wakacje hotelowe mogą w tym miejscu być idealne pod względem pogody, słońca, morza i obsługi. Można się poczuć dopieszczonym przez przyjazną obsługę, która w mig zapamiętuje nasze upodobania. Można tu dobrze wypocząć nie martwiąc się o to, czy jutro będzie ładna pogoda, która w większości roku jest gwarantowana.

L1070309l

Egipt 285l
Rozbiórka starego hotelu i jednoczesna budowa na tym samym miejscu nowego hotelu szła Egipcjanom błyskawicznie - uwijali się dzień i noc
Egipt 308l

Egipt 309l

Lista artykułów:

Lubisz mój Blog? Posłuchaj:

muchos_cojones.png

Copyright Romul.pl 2015. All Rights Reserved.